TANIŞALIM

Hakkımda

Gıda mühendisi olarak 25 yıllık profesyonel iş hayatımda çeşitli kuruluşlarda arge müdürlüğü,kalite güvence müdürlüğü,üretim planlama ve İşletme Müdürlüğü görevlerinde bulundum.Çalıştığım işletmelerde ürün tasarım ve geliştirmeden,analiz metotlarının ve kalite sistemlerinin düzenlenmesi, üretim planlama ve satın alma,depolama ve dağıtım konularında fiili sorumluluk alarak yöneticilik yaptım.

Meslek hayatım boyunca ,etkili iletişimin , kendini dogru zamanda doğru yerde en uygun şekilde ifade edebilmenin, başkalarını doğru anlayabilmenin en az bilgi ve beceri kadar önemli olduğunun farkına vardım.

Bir yandan, pozitif bilim okumuş ve iş hayatında hep rasyonellik üzerine çalışmış birisi olarak; gençlik yıllarımdan bu yana hep kişisel gelişim, psikoloji , hayatın gizemli yönleri, inançlar gibi konulara özel ilgi duyar ,araştırır ve kendime şu soruları sorardım;

Yaşamda asıl önemli olanın ne olduğu?
Kontrolümüz dışında gelişen olayların aslında neyi ifade ettiği?
Bazı konularda kendimi çok iyi hissederken neden bazı konularda kendimi iyi ve yeterli hissetmiyorum?
Başarılı ve mutlu olmayı neden istiyorum?
Ben kimim? Aslında ben neyi istiyorum ?
Daha güvenli ve kontrollü yaşanabilirmi?
İstediğimiz her şeyi yönetebilirmiyiz? vb. gibi konular da zihnimi sürekli meşgul ediyordu.

Lise eğitimimi, İzmir'de tamamladım. Ardından Üniversite yaşamım Ankara'da geçti.İş yaşamım ise İstanbul'da başladı ve devam ediyor.

 Çocukluğumdan bu yana, özel ve iş yaşamımda hep mücadeleci,azimli, kararlı ,daima hedefleri, hayalleri olan Tanrısal inançları kuvvetli bir kişilik sergiledim. İnandığım ve çok istediğim her konuda hedeflerime ulaştım. Bu yolda gücümü, Yüce Yaratıcıdan, Evrensel değerlere bağlılıktan, Sevgi ve paylaşımdan, bilgiden, çalışmaktan,azimli olmaktan,yaşam tecrübelerimden ve bana çok güzel değerler verdiğine inandığım ailemden aldığıma inanıyorum.

2002- 2003 yıllarında Newport Üniv. de Davranış Bilimleri Bölümünde psikoloji dersleri aldım. Ardından 2006- 2007 yıllarında MBA eğitimimi tamamladım.

2009 yılının nisan ayı, ruhsal farkındalığımın başladığı an oldu. Birden ard arda yaşadığım uyanışlar; yaşamın aslında çok yönlü olduğunu ,çocukluğumdan bu yana yaşamdaki mücadelerin, sevinçlerin, zorlukların temelindeki gerçek sebeplerin ne olduğu, aslında kim olduğum, evrensel bütünlüğe katkı ve görev bilincini,ruhumun şifacı yönünü fark ettirmeye başladı.Aynı dönemde Astroloji ile tanışmam gerçekleşti. Sn. Hakan Kırkoğlu' nun "Göklerin Bilgeliği Okulu"nda 3 yıl astroloji eğitimi aldım. Değişim ve gelişim yolunda taşlar yerine oturmaya başladı.Astroloji eğitimlerimi alırken bir yandan da "ID Koçluk Akademisi"inde yaşam koçluğu eğitimlerini aldım.Yaşam koçluğu eğitimleri bana bildiklerimi profesyonel bir şekilde nasıl aktarabileceğimi danışanlarımı nasıl daha iyi tanıyabileceğimi ve onlara nasıl "ayna" olabileceğimi ve nasıl destek olabileceğim konusunda yöntemler öğretti.

Şimdi yaşamımın en önemli hayalini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım attığıma inanıyorum.Kurucusu olduğum (Nuray Güngöroğlu Danışmanlık Koçluk) "ta" Certified Yaşam Koçu ve Astrolog olarak yaşam amacımı gerçekleştiriyor olmanın içsel huzuru ve heyecanını yaşıyorum.

Bir mühendis gözü ile ;Yaşamı, doğuştan bize verilen bir proje olarak algılıyorum. Bu proje; evrensel bütünlüğü ve birliği tamamlayan bir projedir. Herkesin kendine göre bir yaşam projesi vardır. Projenin gerçekleşmesinde bilinçli farkındalığın ve seçimlerin rolü çok büyüktür.

Bu nedenle çalışmalarımda önce kişinin yaşam projesini danışanımla birlikte keşfetmeye çalışırım. Diğer önemli konu ise evrensel değerlere bağlı bir yaşam biçiminin oluşturulmasıdır. Bütünün hayrı, bireysel menfeat ve faydalardan çok daha önceliklidir. Bütünün hayrına yapılmış gibi görünen hizmet veya iyi düşünce aslında kendimiz için yaptığımızdır:

Mesleki tecrübeler ve aldığım eğitimlere "Nuray Güngöroğlu Özgeçmiş" bölümünden ulaşabilirsiniz.

Yaşamınınızda bilinçli bir farkındalıkla sevgi dolu ve huzur duygusu ile yürümeniz dileğimle...

Sevgilerimle…
Nuray Güngöroğlu

Nuray Güngöroğlu

Yaşamınınızda bilinçli bir farkındalıkla sevgi dolu ve huzur duygusu ile yürümeniz dileğimle...