ASTROLOJİK HARİTA  BİR BÜTÜNDÜR,TIPKI YAŞAM GİBİ .

  Konumuz  insan ve onun  her yönü ile  yaşamı olunca,  konu hem derin hem de geniş çaplı olmaktadır.

   

    Astrolojik haritalarımız yaşamımızın temel amacı, hayatımızın yönü,  şuan hayat planımızın  hangi fazında olduğumuz hakkında  bize bilgiler verir.

Haritayı analiz ederken bir çok göstergeyi dikkate almak gerekir. Harita bir bütündür.Bu göstergeleri tek tek dikkate almak ve birbiri içinde iyi birleştirmek çok önemlidir.

Harita sahibinin kimliğini ve yaşamını anlayabilmek için;

 

  Doğum öncesi  güneş tutulması  haritası(ruhsal  amacı gösterir)

Doğum öncesi ay fazı haritası  ruhsal amacımızı gerçekleştirebilmek için neler yapmak veya nelerle  uğraşmak isteyebileceğimizi

Doğum haritası :Yaşam amacımızı gerçekleştirirken  algılarımızın, bilincimizin, olayların dünyevi boyutta nasıl  işleneceğinizi, aksiyonun  hangi  konu ve alanlarda olacağını gösterir.

 

    Doğum haritası analizi için ise  Yükselen Noktasının, , Güneşin, Ayın; MC(haritanın tepe noktasının   burç ve evleri, yöneticileri ve  açıları,  ay fazı, kuzey ay düğümü ve diğer gezegenlerin evleri, yöneticileri, açıları   vs. birbiri içinde çok fazla entegre olmuş bir  puzzle  gibidir.

 Bu nedenle haritadaki bir ve birkaç  göstergeyi dikkate alarak  haritanın bütününe gitmek doğru olmaz.

     Önce haritayı tüm göstergeleri ile birlikte hayatın genel temasını anlamak gerekir.Ardından  progress harita, profeksiyon  ve  güneş dönüşü haritaları ile  harita sahibinin  yaşamının  şuan  hangi  fazında olabileceğini  analiz etmek gerekir. Transit eden gezegenlerin etkisini de bu şekilde ele almak gerekir.

     Transitlerde gezegenlerin dönemsel  dönüş  ve açıları  hayatımızın önemli dönüm noktaları olur.

Bunlar Jüpiter ve Satürn döngüleri, Uranüs karşıtlığı(Uranüs’ün doğum haritamızdaki Uranüs e karşıt açı yapması), Neptün karesi(Neptün nün haritamızdaki  Neptün gezegenine  kare  açı yapması),

Ay düğümleri dönüşü gibi zamanlar bizim yaşam yolumuzda önemli değişimlerin  olduğu dönemlerdir.

 

Birbirini etkileyen dişli çarklar hayal edelim;

 

En içten dışa olmak üzere sırayla, Doğum öncesi güneş tutulması, Doğum haritası, progres(ilerletilmiş)  harita,hatta profeksiyon ,güneş dönüşü haritası ve Transit harita… Transit haritadaki  gezegen hareketleri her bir dişliyi harekete geçirir. En  dıştan en içe doğru  birbirini döndüren çarklar gibi çalışır harita.

Hayatın bizi yavaş yavaş nasıl değiştirdiğini ve dönüştürdüğünü , şuan hangi fazda olduğumuzu haritayı  bu şekilde analiz ederek anlamaya çalışırız.Geçmiş zamanları hatırladığımızda  olayların bizi nasıl yavaş yavaş dönüştürdüğünü daha net görebiliriz.

 

Astroloğun tüm  çarkları  iyi  anlaması  gerekir. Ayrıca kendisinin  dünya görüşünün,  yaşama  dair  tecrübelerinin,ruhsallığının gelişmiş  ve güvenilir olması  çok önemlidir.

Astroloji haritasının tüm yönleri ile ele alınmasından sonra  istenirse  koçluk hizmetimiz  ile  de yaşamın nasıl daha  amacına yönelik ve  bilinçli  yaşanması ve hedefler oluşturulması konusunda  da çalışmalar yapılmaktadır.  

 
Hiç bilen ile bilmeyen bir olurmu !.

Yaşamı bu şekilde  anlayabilmek demek;

Daha az endişe, anda  ve  bilinçli yaşamak,  hayallerini daha  ulaşabilir duruma getirmek ve zamanı  iyi planlamak, Kendini fark etmek, yolculuğunun nereye olduğunu  görmeye çalışmak…gelecek dönemi planlamak, akış ile dans etmek….

 
 Gelecek yazım  Satürn döngüleri hakkında olacak.Çünkü , Satürn gezegeni Yay burcunda olan bir çok  genç kardeşlerimizden   mesajlar alıyorum.Yaşamlarındaki  sıkıntıları  anlamaya çalışıyorlar. Onların yolculuğunda   biraz farkındalık  oluşturabilmek beni çok mutlu eder..

 

 

 

Sevgiyle Kalın

Nuray Güngöroğlu
BİZ KİMİZ?
Neden?
Misyon & Vizyon
Nuray Güngöroğlu
KOÇLUK
Koçluk Hakkında
Koçluk Sürecimiz
Bireysel Yaşam Koçluğu
Kurumsal Koçluk
EĞİTİM DANIŞMANLIK
Astroloji
Eğitim ve Seminerler
ÖZEL PROGRAMLAR GALERİ GÖRÜŞLERİNİZ BİZE ULAŞIN

MEGA TASARIM   |  Tüm Hakları Saklıdır. Nuray Güngöroğlu © 2014